Роналдо даде тон за разгром над Камерун

Лидерът на Португалия Кристиано Роналдо поведе съотборниците си към изразителен домакински успех с 5:1 над Камерун в първия си контролен мач преди Световното първенство в Бразилия.

Кавалерът на Златната топка откри резултата за домакините в 21-ата минута на стадион „Д-р Магалеш Песоа“ в Лейра след добро подаване на Жоао Моутиньо. Така CR7 ознаменува по най-добрия начин 110-ия си мач с националната фланелка, което го изравни на второ място във вечната класация по този показател, заедно с Фернандо Коуто.

Голмайсторът на френския Лориен Венсан Абубакар обаче възстанови равенството в 43-ата минута – 1:1.

Само в рамките на 120 секунди след почивката „селесао“ си подпечата крайния успех, като първо Раул Мейрелеш в 66-ата отново изведе домакините напред, а в следващата минута Фабио Коентрао се разписа за 3:1.

За 4:1 реализира резервата Единьо, който се подвизава в турския първодивизионен Кайзериспор, а крайното 5:1 бе оформено отново от Роналдо.

Така суперзвездата на Реал Мадрид вече има 49 гола с националната фланелка и подобри с 2 попадения досегашния рекорд в това отношение на местната легенда Педро Паулета.