Хърватия избегна поражение

Съперникът на България в квалификациите за Европейското първенство във Франция през 2016-та година – Хърватия – стигна до равенство 2:2 като гост на Швейцария в контролен мач на стадион „АFG Арена“ в Санкт Гален.

На два пъти домакините повеждаха в резултата през първото полувреме, но в крайна сметка западните ни съседи се добраха до хикса.

В 33-ата минута нападателят на Нюрнберг Йосип Дърмич, който има 11 гола в германската Бундеслига до момента, откри резултата. Ветеранът в атаката на хърватите Ивица Олич обаче се възползва от подаване на Иван Ракитич и само 5 минути по-късно възстанови равенството – 1:1.

В 41-ата минута отново Дърмич изведе домакините напред след асистенция на Стив вон Берген. В 54-ата Олич отново бе на правилното място и след пас на Матео Ковачич направи резултата 2:2, което се оказа и крайното му изражение.