Виланова: Горд съм от играта ни през второто полувреме

Наставникът на Барселона Тито Виланова похвали характера на своите футболисти, въпреки поражението с 2:1 от Реал Мадрид във втория двубой за Суперкупата на Испания снощи.

Каталунците започнаха срещата лошо и позволиха да мадридчани да поведат с две попадения преди Адриано Корея да бъде изгонен още през първото полувреме.

Въпреки това Лионел Меси върна едно попадение, а Барса подложи домакините на натиск, но не успя да отбележи нов гол. Така след 2:3 в първата среща със Суперкупата триумфира „белия балет".

„Първото полувреме не бяхме себе си, но съм много горд от играта ни през втората част. С 10 човека ние контролирахме събитията на терена и имахме пет чисти положения. Не се предадохме. Винаги трябва да играем така, както през втората част", зави Виланова след срещата.

Той поздрави и Реал Мадрид за победата и завоювания трофей.

„Искам да поздравя Реал, че спечели Суперкупата", заключи специалиста.

В 221 срещи между Реал Мадрди и Барселона „кралския клуб" вече има 88 победи срещу 87 за каталунците във всички срещи от Ел Класико.