Литекс посрещна Ангел Бончев и победи новия му тим (СНИМКИ)

Литекс не срещна особени проблеми и победи с 2:1 Спартак Плевен в контрола, играна на Градския стадион в Ловеч. Оранжевите стигнаха до успеха след две попадения на своя голмайстор Исмаил Иса, за гостите в края на мача се разписа Милчев.

В Ловеч пък се завърна бившият президент на тима Ангел Бончев, който зае поста на изпълнителен директор в Спартак.

Съставът на Литекс бе силно редуциран заради отсъствието на половин дузина национални състезатели, както и на 2-3 контузени играчи. Това обаче не попречи на наставника Христо Стоичков да комплектова състава си, давайки по-голям шанс на изява на футболисти, които до сега по-рядко се появяваха в игра.

Литекс имаше инициативата от самото начало на двубоя, а в 25-тата минута резултатът бе открит след красив гол на Исмаил Иса. Нападателят на оранжевите засече с глава центриране отдясно на Кирил Динчев и неспасяемо заби топката при сглобката на гредите. До края на полувремето ловчанлии продължиха да бъдат по-активни, но без да създадат стопроцентови ситуации за гол.

В 57-та минута отново Иса вкара за 2:0. Таранът се оказа най-съобразителен в пеналта и от близо се разписа след асистенция на Жуниор. Двубоят продължи в добро темпо, но домакините на няколко пъти не успяха да развият ползотворно атаките си, както и да се възползват от немалкото статични положения в тяхна полза.

В 83-тата минута гостите намалиха резултата с попадение на бранителят Михаил Милчев, който порази вратата с топовен шут от 30 метра.

Литекс - Спартак (Плевен) 2:1