Братята Аю донесоха победата на Олимпик Марсилия в Каен

снимка: om.net

Братята Андре и Джордан Аю се разписаха при победата на Олимпик Марсилия с 2:1 като гост на Каен в изтеглен мач от 16-ия кръг на френската Лига 1.

Така възпитаниците на Дидие Дешан се изкачиха на седмо място в класирането с 24 точки, като изостават на 9 точки от лидера Монпелие, който играе срещу Лориен по-късно днес. Каен остана десети с 19 точки.

Марсилци поведоха в 21-ата минута, когато вратарят Алексис Тебо успя само да избие удар на Морган Амалфитано и Андре Аю направи добавка отблизо в опразнената мрежа. Само две минути по-късно обаче домакините изравниха.

Стражът Стив Манданда повали Ливио Набаб в наказателното поле и Пиер-Ален Фро вкара отсъдената дузпа. Джордан Аю донесе победата на Олимпик Марсилия седем минути след почивката, когато засече центриране в пеналта на Сулейман Диавара, съобщи БТА.

До края гостите контролираха събитията на терена и не позволиха на съперника да стигне до ново попадение.