Разгромни победи в първия кръг на Шампионската лига

Легендата на малтийския футбол Майкъл Мифсуд вкара четири гола за Валета, който разгроми с 8:0 Лузитанс от Андора в първа среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Това е и рекордна победа за малтийски отбор в международен мач. До момента най-сериозното постижение за клубен отбор беше успех на Биркиркара с 3 гола разлика, а на националния отбор- 7:1 срещу Лихтенщайн. Малтийците вкараха пет гола в първите 23 минути и бяха на прага да запишат двуцифрен резултат.

Дюделанж (Люксембург) пък разби със 7:0 санмаринския Тре Пене, като два гола вкара националният полузащитник Орелиен Йоахим. Тук домакините нанесоха своя удар в началото на второто полувреме, когато забиха три гола за 6 минути.

В третата среща Линфийлд и Б36 Торсхавън направиха равностоен мач и приключиха логично 0:0. Така победителят ще бъде определен на реванша във Фарьорските острови.