Категоричен Лил продължава напред за Купата на Лигата

Съперникът на Левски в груповата фаза на Лига Европа - Лил продължи напред за Купата на Лигата във Франция, след като днес възпитаниците на треньора Руди Гарсия прегазиха с 4:1 тима на Каен в 1/8-финален мач от надпреварата.

Сблъсъкът на "Лил-Метропол" започна много атрактивно, като след 13 минути игра вече имаше по едно попадение в двете врати.

Йоан Кабайе откри за домакините в 8', ала Ятабаре изравни за Каен пет минути по-късно. В 38' обаче се стигна и до един от ключовите моменти в мача, когато Ниве от тима на Каен бе изгонен от игра, оставяйки гостите с човек по-малко.

Това пък видимо се отрази на отбора на Каен, който в така създалата се ситуация не успя да се справи с темпото на Лил. Домакините отново дръпнаха напред в резултата в 44', когато Кабайе отбеляза второто си попадение в срещата, реализирайки от дузпа.

През втората част пък футболистите на Лил затвърдиха успеха си, като голове на звездите Жервиньо и Еден Азар доведоха нещата до крайното 4:1 в двубоя.