Гранада се завърна в Ла Лига след 35 годишно отсъствие

снимка: marca.com

Отборът на Гранада спечели баража за влизане в испанския футболен елит и се завърна в Примера дивисион след 35-годишно отсъствие, предаде БТА. Отборът на Фабри Гонсалес завърши 1:1 като гост на Елче в реванша и след равенство 0:0 в първия мач спечели по правилото за повече отбелязани голове на чужд терен.

Нигерийският нападател Обион Игало отбеляза ценното попадение в 28-ата минута, с което даде аванс на тима си. В 80-ата минута Жорди Хуметра изравни след центриране на Еду Албакар от ляво, но до края домакините не успяха да се възползват от създадените положения и да стигнат до обрат.

Така Гранада, който за последно игра в елита през сезон 1975/1976, спечели промоция от втора дивизия след Бетис и Райо Валекано.