Джейми Варди влезе в историята на Висшата лига, но Лестър сдаде лидерството (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Лестър не успя да победи като домакин тима на Манчестър Юнайтед в един от най-чаканите мачове от този кръг.

"Лисиците" бяха лидери в класирането до днес, но равенството 1:1 с "червените дяволи" и победата по-рано днес на Манчестър Сити помогнаха за това, те вече да са на втора позиция.

20-кратните шампиони от своя страна също изпуснаха да поемат лидерската палка, като това можеше да стане при победа днес.

Джейми Варди влезе в историята на английската Висша лига, след като стана първият футболист, който се разписва в 11 поредни мача на Острова. До момента този рекорд се държеше от бившия таран на Юнайтед Рууд ван Нистелрой с 10.

Със своя гол №14 от началото на сезона, Варди даде аванс на "лисиците" в средата на първата част, но малко преди почивката Бастиан Швайнщайгер изравни.