Уориърс и Кавалиърс громят, Хийт с 12-и пореден успех в НБА

Финалистът от миналия сезон в НБА Голдън Стейт Уориърс разгроми със 123:92 Чикаго Булс. Успехът за "войните" бе под номер 44 през настоящата кампания Голдън Стейт не срещнаха отпор по никакъв начин от тима на Чикаго, който бе без двамата си най-добри баскетболисти - Джими Бътлър и Дуайн Уейд. Домакините не изоставаха в резултата в нито един момент от мача, а преднината им непрестанно растеше, за да достигне финалните 31 точки. Клей Томпсън вкара 28 точки за победителите, а общо шестима играчи на Уориърс стигнаха двуцифрен актив, включително всички титуляри. Кевин Дюрант завърши с 22 точки, 10 борби и 7 асистенции, а Стеф Къри и Джавейл Макгий добавиха по 13 точки. За Чикаго центърът Робин Лопес вкара 17 точки, а Таж Гибсън прибави 15.

В друг мач от изм иналата нощ в НБА Кливланд Кавалиърс удари като гост в интересен мач с разменено надмощие Индиана Пейсърс със 132:117, слагайки край на серията на "пешеходците" от 7 поредни победи. Домакините имаха преимущество през първото полувреме, като в един момент авансът им достигна 15 точки, но с добра стрелба от страна на Кайл Корвър, завършил с 29 точки, Кливланд обърна резултата в своя полза през третата част, завършила 40:18. Кайри Ървинг също се отчете с 29 точки за Кливланд, а ЛеБрон Джеймс остана с 25. За Индиана Си Джей Майлс бе най-резултатен с 23 точки, а с по 22 останаха Джеф Тийг и Пол Джордж.

Представящият се сензационно от началото на годината тим на Маями постигна 12-а поредна победа, след като надигра като гост Милуоки със 106:88. "Горещите" поведоха с 13 точки още след първата четвърт и до края на мача поддържаха безпроблемно аванса си. Хасан Уайтсайд бе най-полезен за Маями с 23 точки и 16 борби, а Джеймс Джонсън добави още 20 точки. За Милуоки Янис Антетокунбо вкара 22 точки, а с 14 завърши Джабари Паркър.