Монтана разпиля Септември с 53 точки разлика

Тимът на Монтана 2003 постигна пета победа от шест мача в Държавното първенство по баскетбол при жените, след като се наложи с 95:42 (31:11, 22:11, 18:8, 24:12) точки над Септември 97 като гост.

Отборът на треньора Стефан Михайлов не срещна никакви затруднения срещу младия тим на Септември, който допусна седма загуба от седем изиграни мача. Гостенките спечелиха убедително всяка една част като двубоят бе равностоен само в първите 6 минути, в които Монтана водеше с 10:8. След това последва 23:3, която предреши изхода на срещата в полза на гостуващия тим.

Димана Георгиева бе най-добра за Монтана с 25 точки, Дебора Филипова прибави 13, а с 12 завърши Христина Иванова.

За Септември капитанката бивша състезателка на Монтана Ивона Илиева бе най-резултатна с 15 точки.

В четвъртък е другият мач от кръга, противопоставящ тимовете на Берое-Стара Загора и Хасково 2012, докато Нефтохимик 2010 почива.