България с тежко поражение в Гърция

България допусна тежко поражение с 67:95 (19:21, 16:28, 19:20, 13:26) при гостуването си на Гърция в среща от предпоследния пети кръг група F на европейските квалификации по баскетбол за жени.

Българките започнаха колебливо и допуснаха ранно изоставане от 2:9, но се съвзеха и дори обърнаха до 19:17 малко повече от минута преди края на първата четвърт. Това беше и първият и единствен път, в който гостенките поведоха в резултата.

До почивката гъркините доминираха, като в 37-ата минута авансът им стигна 17 точки при 44:27.

През второто полувреме домакините продължиха да играят по-добре и без проблеми стигнаха до крайната победа.

Стилиани Калциду беше най-резултатна за успеха на успеха с 20 точки. Евантия Малци добави 17 точки и 6 асистенции.

Радостина Димитрова вкара 18 точки, Милена Томова завърши с 15 точки и 5 борби, но те единствени успяха да запишат двуцифрен актив от българките.

Лидерът с пълен актив Русия си осигури класиране на финалите на Европейското първенство, а Гърция е на второ място с 4 победи и 1 поражение.

България има 1 успех и 4 загуби, а Швейцария е на последното място с 5 поражения.