ЦСКА започна защитата на титлата си в Евролигата с убедителна победа

ЦСКА Москва започна с убедителна победа защитата на титлата си в мъжката баскетболна Евролига. В среща от първия кръг на надпреварата руският отбор триумфира със 109:84 (57:45) над домакина Галатасарай в Истанбул, записвайки най-резултатния си мач в историята на турнира. Нандо Де Коло беше най-резултатен за успеха с 22 точки, като пропусна само четири стрелби от полето, а Милош Теодосич допринесе с 20 точки и 11 асистенции. За турците най-добър с 16 точки, 4 борби и 5 асистенции беше Синан Гюлер.

Шампионът през 2014 година Макаби Тел Авив откри новата кампания с драматично поражение с 97:99 (44:44) при гостуването си на Емпорио Армани Милано. Италианците водеха с 93:83 по-малко от две минути преди края, но 8 секунди преди сирената израелците намалиха изоставането си до 97:98. В последствие Рики Хикман пропусна единия от двата наказателни удара за Милано, а при контраатаката Гай Пнини с дълъг пас намери Силвен Ландесберг, чийто опит да вкара в последната секунда, обаче, беше блокиран от Джамел МакЛийн. Двама бивши играчи на Макаби Тел Авив бяха най-полезни за италианците. Хикман завърши с 22 точки, а Милан Мачван добави 18 пункта. За израелците с 27 точки най-добър беше Андрю Гуделок.

Дарушафака навакса изоставане от 16 точки през второто полувреме и стигна до победата над Цървена звезда в Белград със 73:70 (30:44). Сърбите доминираха през по-голямата част от мача и имаха аванс от 46:30 в началото на третата четвърт, но допуснаха обрат. Турците поведоха с 69:68 след кош на Уил Клайбърн 31 секунди преди края и удържаха. Клайбърн беше най-резултатен с 19 точки, а Адриен Мьорман добави 10 точки и 11 борби. За Звезда с 16 точки, 9 борби и 3 блокирани удара се отличи Огниен Кузмич.