Голдън Стейт унижи ЛА Клипърс в домакинския дебют на Дюрант

Голдън Стейт показа още във втория си предсезонен двубой защо стряска всички съперници още преди началото на сезона.

След поражението от Торонто в първата контрола, сега Уориърс отнесоха ЛА Клипърс със 120:75 в домакинския дебют на Кевин Дюрант. С бърза игра и точна стрелба големият фаворит за титлата не остави шансове на съперинка.

Новото попълнение зарадва феновете в Оукланд с 21 точки за 24 минути, като стрелбата му от игра бе 6 от 10. Клей Томпсън се отчете с 30 точки, от които 6 тройки, при това само от 14 изстрела за едва 21 минути, а Стеф Къри добави 14 точки.

„Когато стреляме по този начин е ясно, че съперниците ще хвърлят големи усилия в защита. Ние обаче играем добре и без топка, така че нещата ще се получат” заяви Дюрант.

Домакините дръпнаха с 35:19 след първата част, на почивката вече водеха със 71:33, а след третата част бяха минали 100 точки.

Гостите от Ел Ей вкараха едва 32% от стрелбите си, а титулярите на тима, колкото и малко да играха, вкараха  едва 15 точки общо, като Крис Пол остана с 1 точка за 13 минути.

Други резултати:Филаделфия – Бостън 92:89 (Джоейл Ембийд най-после дебютира за Сиксърс, като вкара 6 точки), Уошингтън – Маями 95:106, Хюстън – Ню Йорк 130:103, Ню Орлийнс – Индиана 96:113, ЛА Лейкърс – Сакраменто 103:84.