ИСТОРИЧЕСКО: Кливланд излъга Голдън Стейт и вдигна трофея в НБА! (ВИДЕО + СНИМКИ)

Отборът на Кливланд Кавалиърс надви Голдън Стейт Уориърс в решителния седми мач и за първи път в историята стана шампион в Националната баскетболна асоциация. Кливланд спечели мач №7 в Оукланд с 93:89.

"Кавалерите" сътвориха невиждан обрат, след като губеха с 3-1 във финалната серия.

Двата отбора спориха в големия финал и миналата година. Тогава Голдън Стейт спечели финалната серия с 4-2 победи и завоюва титлата за първи път от 40 години и общо за четвърти в историята си.

4157902

В седмия мач резултатът бе равен 1 минути и 8 секунди преди края, след което Кайри Ървинг отбеляза тройка и реши изхода на срещата. ЛеБрон Джеймс завърши с трипъл-дабъл - 27 точки, 11 борби и също толкова асистенции. За "воините" Дреймънд Грийн реализира 32 точки, 15 борби и 9 асистенции. ЛеБрон стана третият ирач в историята, който успява да запише трипъл-дабъл в решителен мач за трофея. Това досега се бе удавало само на Джери Уест (1969) и Джеймс Уорти (1988). В хода на плейофите Кливланд Кавалиърс отстраниха последователно Детройт Пистънс (4-0), Атланта Хоукс (4-0) и Торонто Раптърс (4-2).