Ефес тресна Фенерите в истанбулското дерби (ВИДЕО)

Анадолу Ефес взе дербито на Истанбул след победа над Фенербахче с 80:77 над в мач от 28-я кръг на Евролигата. Успехът бе двоен за Ефес, тъй като, освен че прегазиха градския си съперник, си гарантираха и място в плейофите.

Най-резултатни за Ефес бяха Брайънт Дънстън с 14 точки и Джейсън Грейнджър с 13. Боби Диксън и Богдан Богданович вкараха най-много точки в двубоя, но основни кадрови проблеми с други баскетболисти попречиха на Фенерите да стигнат до обрата. Диксън закова 19 точки, а върналият се от контузия Богданович - 16.

Ефес играеше като за последно в този двубой. До полувремето те дръпнаха с цели 9 точки на Фенербахче. След третата част добавиха и още две точки към аванса си, но последната част Фенерите се събудиха и бяха близо до обрата.

Фенербахче е четвърти, а Ефес заема шестото място.