Четвърти пореден успех за Лукойл Академик

Вицешампионът Лукойл Академик постигна четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. "Студентите" спечелиха гостуването си на Спартак (Плевен) с 90:75 (29:24, 23:21, 17:16, 21:14) точки в четвъртия кръг.

Баскетболистите на Лукойл Академик поведоха с 10 точки преди почивката и продължиха да имат преднина до края на двубоя.

Тери Смит записа 20 точки за победителите, 15 точки и 11 борби добавиха Килиан Ларсън, а по 12 точки отбелязаха Александър Груев и Чарлс Томас.

За Спартак Цветослав Острев се отличи с 23 точки и 8 асистенции, 14 точки и 6 борби направи Иван Тилев, а с 12 точки завърши Симеон Ценов.

Ямбол записа първа победа за сезона след три поражения, след като се наложи над гостуващия Черноморец (Бургас) с 94:75 (24:22, 21:18, 23:18, 26:17) точки.

Възпитаниците на Юлиан Радионов натрупаха по-голямата си преднина в последната четвърт, която взеха с 26:17 точки. Тони Бърнас беше най-полезен за Ямбол с 20 точки и 13 борби, Станислав Говедаров добави 14 точки, по 12 точки реализираха Костадин Маршавелски и Тейлър Лейзър. С по 11 точки пирключиха Иван Тенев и новото попълнение Карън Джонсън. За Черноморец 22 точки вкара Богдан Андонов. С "дабъл-дабъл" се отличи Любен Пасков - 18 точки и 10 борби.

В Самоков Рилски спортист спечели срещу Берое (Стара Загора) с 98:82 (28:25, 22:20, 23:25, 25:12) точки. Баскетболистите на Росен Барчовски спечелиха мача след серия от 22:7 в началото на последната част, след която поведоха с 95:77 точки две минути и половина преди сирената. Най-резултатен за победителите беше Върнън Тейлър с 23 точки. Златин Георгиев се отчете с 19 и 7 борби, а Тони Гуджино добави 13 точки. За гостите ДиУейн Джаксън се отличи с 19 точки, а по 17 точки добавиха Майк Блек и Мичъл Картър.