Лукойл Академик забуксува срещу слабака Ямбол, но не допусна сензация

снимка: lap.bg

Лукойл Академик затвърди лидерската си позиция в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като победи със 78:70 (19:29, 24:18, 14:13, 21:10) предпоследния в класирането Ямбол.

"Студентите" са на първо място с актив от 24 точки, докато Берое изостава с три пункта след почивния за старозагорците кръг. Баскетболистите на Ямбол започнаха страховито мача срещу очевидно подценилите ги гости.

Домакините тръгнаха с безответни седем точки, включително с тройка на Венцислав Петков, а в крайна сметка първата четвъртина завърши при резултат 29:19. Лукойл се съвзе едва в края на втората част, когато тройка на Дани Гибсън намали изоставането на "студентите" на седем точки, а серията свърши при 44:43 в полза на Ямбол. Домакините обаче вкараха последния кош за първото полувреме, а той беше тройка на Цветослав Острев за 47:43.

През второто полувреме мачът се развиваше кош за кош, преди Лукойл да вземе окончателно инициативата с точна стрелба на Стив Зак за 71:70 само 3:08 минути преди финалната сирена. Последваха кошове на Гибсън и Христо Захариев, след които Лукойл натрупа непреодолим аванс.

Венцислав Петков беше най-резултатен в мача с 20 точки в полза на Ямбол, а Стоян Петков добави 13 и спечели цели 17 борби. Гибсън отбеляза 19 точки за Лукойл, а Зак се отчете с 15 пункта и 16 борби.