Рефери опорочиха женски баскет в Русе

„Сините феи“ победиха „Нефтохимик 2010“ с 96:78 (32:20, 32:26, 13:17, 19:14) в третия мач от втората фаза на баскетболното първенство при жените. Двубоят се игра в залата в квартал „Здравец“ в Русе.

Домакините започнаха по-добре срещата и още преди да са изминали 5 минути дръпнаха с двуцифрена преднина за 20:9. Те продължиха да водят до края на първата част, завършила при 32:20 в тяхна полза.

Втората част продължи при подобен сценарий, като баскетболистките на „Дунав 8806“ диктуваха темпото. Те дори увеличиха аванса си и на почивката водеха с 18 точки за 64:46. След подновяването на играта дунавският аванс варираше между 12 и 23 точки. 10 минути преди края таблото показваше 77:63 за момичетата на Георги Божков.

В последните минути не мина без емоции, като и реферите Младен Марков, Борислав Пелтеков и Станимир Русев станаха на няколко пъти главни действащи лица с решения предизвикали спорове и реакции и от двата щаба.

За по 5 нарушения играта напуснаха преждевременно Тамара Баич от „Нефтохимик 2010“ и Биляна Степанович и Радостина Димитрова от русенския състав. Все пак финалната сирена дойде при 96:77 за домакините.

Най-резултатна за „сините феи“ бе Цветомира Шаренкапова с 19 точки. 18 записа Александра Катич, а Виолина Кочева и Дженифър Брандън се отчетоха с по 17, като американката овладя и 22 борби за поредния си дабъл дабъл.Олена Самбурска вкара 22 точки за бургаския тим, а Олга Мазниченко добави 21 т.В следващия кръг дунавки гостуват на „Хасково 2012“ на 6 февруари от 17:30 ч.