Голдън Стейт е новият властелин на НБА (ВИДЕО)

Голдън Стейт Уориърс спечели втора титла на НБА за последните три години. В мач №5 от финалната серия срещу Кливланд Кавалиърс Воините победиха със 129-120 и я затвориха с 4-1 победи. Титлата направи най-щастливи собствените фенове на Голдън Стейт в тяхната зала „Оракъл Арена”.

MVP на финалите стана Кевин Дюрант, който изведе Уориърс до титлата със страхотно представяне и в петте мача. Той записа средно по 35.5 точки на мач във финалната серия при успеваемост 55.5%, включително 47.4% от тройката.

С победата Голдън Стейт направи актива си в плейофите тази година 16 победи и само една загуба.

Кливланд спечели първата част, но домакините вдигнаха темпото през втората, обърнаха и поведоха с 11 точки на почивката. Кливланд обаче показа класа и се приближи само на 5 преди началото на последната четвърт. В началото на последните 12 минути разликата падна до 3, но Дюрант се намеси и неговият отбор задържа преднина, а след 118-106 при 5 минути до края нещата станаха по-спокойни.

Дюрант записа 39 точки плюс 7 борби и 5 асистенции, а Стеф Къри добави 34 точки и 10 борби за победителите. С 20 точки от пейката се включи Андре Игудала.

За Кливланд, а и в целия мач, ЛеБрон Джеймс беше над всички с 41 точки, 13 борби и 8 асистенции. Той записа трипъл дабъл средно за серията с по 33.6 точки, 12 борби и 10 асистенции в петте мача. Кайри Ървинг вкара 26 в мача, а Джей Ар Смит – 25.