Испания триумфира с европейската титла по баскетбол при жените

Испания победи Франция със 71:55 (21:18, 18:12, 17:10, 15:15) и спечели за трети път в историята си европейската титла по баскетбол при жените, съобщава bTV.

На финала в Прага иберийките набраха преднина след силен старт на втората четвърт, в която направиха серия от 11:2, за да поведат с 32:20.

Двубоят беше предрешен до голяма степен в първите осем минути след почивката, в които испанките увеличиха аванса си до 53:35, а три минути и половина преди сирената авансът им дори надхвърли 20 точки при 69:46.

Санчо Литъл беше най-добра за победителките с 19 точки и 8 борби, а Алба Торенс добави 18 точки.

Селин Дюмер се отличи с 15 точки за французойките, които загубиха трети пореден финал на европейско първенство.

Испания пък заслужи титлата отново след 1993 и 2013 година.