Кливланд се изгаври жестоко с Бостън като гост в плейоф от НБА (ВИДЕО)

Кливланд Кавалиърс разби Бостън Селтикс като гост за втори път, за да заличи домакинското предимство на завършилия на първо място в източната конференция отбор. ЛеБрон Джеймс и компания спечелиха със 130-86 и поведоха с 2-0 във финала на конференцията. Така те се нуждаят от още две победи, за да стигнат до финала на НБА, в който да защитават титлата си, и ще имат шанса да ги вземат на собствен терен в мачове №3 и №4. Следващият сблъсък между отборите е в нощта на неделя срещу понеделник.

Гостите изиграха смазващо първо полувреме, като само резултатът от втората част беше 40-13. На почивката таблото показваше 72-31 в тяхна полза или 41 точки разлика. През второто полувреме Кавалерите поддържаха преднината си, а мачът беше решен далеч преди края му.

ЛеБрон Джеймс записа 30 точки и 7 асистенции, 23 отбеляза Кайри Ървинг, а 21 точки и 12 борби регистрира Кевин Лав.

За Бостън Джейлън Браун беше най-резултатен с 19 точки, а 13 добави Ейвъри Брадли.