Балкан размаза Берое с 58 точки разлика

снимка: Facebook

Балкан Ботевград разгроми със 134:76 (35:20, 38:26, 28:12, 33:18) Берое Стара Загора, след като цели осем от състезателите на домакините завършиха с двуцифрен актив мача от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига на България за мъже (НБЛ).

Берое поведе в резултата с 10:9 след 2:36 минути игра в първата четвъртина, но това беше последният момент от мача, в който гостите от Стара Загора бяха лидери.

Последва серия от девет поредни точки за Балкан, който наниза 73 точки само за първото полувреме на срещата.

Най-ефективен в стрелбата за Балкан беше започналият от пейката Мартин Маринов, който отбеляза 28 точки.

Други седем баскетболисти от Ботевград завършиха с двуцифрен актив в стрелбата, след като Балкан завърши с 20 тройки и уникалните 67.7 процента в стрелбата за две точки.

Балкан е на второ място в класирането на НБЛ, преминавайки пред Левски. Берое пък е на пета позиция след мача си от 12-ия кръг.