Левски допусна загуба №9 в Адриатическата лига

снимка: facebook/ Национален клуб на привържениците на Левски София (НКП)

Българският шампион Левски допусна девета загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха като гост на Игокеа (Босна и Херцеговина) с 54:87 точки в десетия кръг на турнира.

"Сините" са на последно място в класирането със само една победа от началото на сезона. В игра за Левски след контузия се завърна Христо Захариев, но и той не успя да помогне.

Домакините доминираха през целия двубой и логично спечелиха. Те започнаха със серия от 26:5, а след 10 минути игра имаха аванс от 34:9.

В 18-а минута на двубоя всичко приключи, след като играчите на Игокеа направиха преднината си 39 точки при 55:16.

Осем минути преди края Левски намали на 43:68, а до края срещата се доигра.

За победителите Никола Драгович вкара 18 точки, а с 15 точки завърши Джордже Дреновац.

За Левски се отличиха Николай Върбанов и Стоян Гюроски с по 10 точки. В следващия си мач от турнира "сините" гостуват на МЗТ Скопие (Македония) на 7-и декември.