Левски записа четвърта загуба в Адриатическата лига

Българският баскетболен шампион Левски допусна четвърта загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъже.

Пред близо 1500 зрители възпитаниците на Константин Папазов загубиха като гост на унгарския Солнок с 67:81 точки.

Българите започнаха по-добре мача и поведоха с 13:5 в началото, но след 10 минути домакините направиха обрат - 16:15.

Във вторите 10 минути "сините" успяха да изравят 22:22, но домакините отговориха с тройка на Лейзърик Джоунс. Стоян Гюроски реализира от далечна дистанция за 28:25 за Левски в 17-а минута, но за Солнок тройки вкараха Стефан Синовец и Давид Войвода.

На почивката домакините имаха преднина от 39:31. Унгарците започнаха третата част със серия от 9:0 и взеха аванс с 48:31, а след 30 минути "сините" изоставаха с 49:59 точки.

В последната четвърт домакините спокойно удържаха преднината си и стигнаха до третата си победа в турнира.

За Левски Христо Захариев се отличи с 13 точки, 7 борби и 5 асистенции. Павлин Иванов добави 12 точки.

За победителите Стефан Синовец записа 19 точки и 6 асистенции, а 14 точки отбеляза Давид Войвода.

В следващия кръг българския тим посреща Кърка (Ново место) в зала "Универсиада" на 1-и ноември (събота).