Лукойл Академик отново е на върха (ВИДЕО)

Лукойл Академик отново е шампион на България в мъжкото баскетболно първенство. ”Студентите” отново са на върха, след като миналата година Левски взе титлата и прекъсна 11-годишната доминация на Лукойл в шампионата.

Тимът воден от Тони Дечев  победи Балкан с 87:77 точки в Правец в решителния пети мач на финалната серия.

Академик започна отлично мача и натрупа разлика от 8 точки още в началото. След равностойна втора четвърт двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 39:32 за домакините, посочва Канал 3.

4142273

Баскетболистите на Тони Дечев имаха надмощие и в третата част. ”Студентите” натрупаха разлика от 17 точки, 10 минути преди края на срещата. Балкан излезе за всичко или нищо в последната четвърт и успя да стопи изоставането си до 8 точки, четири минути преди края. Лукойл удържа преднината до края на мача и грабна 23-та си титла в България.

Най-резултатен за победителите бе Христо Захариев с 23 точки. Никола Драгович добави 16 за успеха на "студентите".

Павел Маринов отбеляза 18 точки за Балкан, а Иван Лилов се отчете със 17.