ЛеБрон и Кливланд смачкаха Бостън за старт на финала на Изток в НБА (ВИДЕО)

Шампионът на НБА Кливланд Кавалиърс победи Бостън Селтикс като гост със 117-104 в първия мач от финалната серия на Източната конференция. Кавалерите показаха, че деветте дни почивка между последния им мач и снощния само са им помогнали да починат и не са повлияли на ритъма им. ЛеБрон Джеймс прегази Селтикс, които ще бъдат домакини и на втория мач в нощта на петък срещу събота.

След страхотно начало на Краля и компания и категорично спечелване на първите две части разликата на почивката беше 22, пише bgbasket.com. Макар че през второто полувреме домакините успяха да я намалят, доминиращият отбор беше Кливланд и крайната разлика не говори за нивото на двата отбора в мача.

Джеймс наниза 38 точки и добави 9 борби и 7 асистенции, 32 точки и 12 борби добави Кевин Лав, а Тристан Томпсън завърши с 20 плюс 9.

За Бостън Джей Краудър и Ейвъри Брадли вкараха по 21, а със 17 точки и 10 асистенции завърши Айзея Томас.