Сърбия не пожали Гърция на Световното по баскетбол

Сърбия надделя над Гърция с 90:72 (23:20, 23:22, 18:13, 26:17) и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол за мъже в Испания.

"Плавите" контролираха мача почти през цялото време, но изковаха успеха си след почивката. През първото полувреме сърбите поддъдржаха аванс от няколко точки, а Гърция успя да поведе само веднъж 63 секунди преди края на втората четвърт при 42:41.

Но в последствие допусна 5 безответни точки и се прибра на почивка при 42:46. За последно елините изравниха при 50:50 две минути след началото на второто полувреме. Сърбите нанесоха първия си по-сериозен удар със серия от 9:1, след която поведоха с 64:53 точки 96 секунди преди края на третата част.

Нова поредица от 12:0 окончателно реши мача от интрига 4 минути преди сирената, когато Сърбия дръпна с 80:60. Богдан Богданович беше най-резултатен за победителите с 21 точки. Центърът на Милуоки от НБА Мирослав Радулица завърши с 16 точки и 6 борби, а гардът Милош Теодосич допринесе с 13 точки и 5 асистенции.

За световният вицешампион от 2006 година Гърция гардът на Мемфис Ник Калатес беше най-полезен с 14 точки и 5 борби. С по 12 точки завършиха Никос Зисис и Йоргос Притнезис, посочва БТА.