Везенков с дабъл дабъл и нова победа за България над Холандия

Мъжкият национален отбор на България победи Холандия с 91-78 във втори контролен мач между отборите. Националите ни изиграха силна трета четвърт, в която се откъснаха напред в резултата. Следващата контрола на отбора ни е в Самоков на 12-и юли (сряда) срещу Австрия.

Българите започнаха мача с енергия и силна игра и бързо натрупаха 10 точки преднина при 14-4. Съперникът обаче бързо се съвзе и до края на първата четвърт не само стопи разликата, но и излезе напред след серия от 20-6. Холандците останаха напред в резултат до средата на втория период, когато България изравни, а след равностойна игра до почивката поведе с 2 точки при 43-41. След подновяването на играта националите ни взеха нещата в свои ръце и натрупаха аванс от 20 точки. До края на периода той падна до 14, а през последната част баскетболистите на Любо Минчев запазиха комфортен аванс и спечелиха.

Александър Везенков направи дабъл дабъл за победителите – 25 точки и 10 борби. 13 точки добави Павел Маринов, а 12 – Чавдар Костов. Днес не играха Николай Вангелов и Йордан Минчев, а в игра се появиха Велислав Гълъбови Алекс Симеонов.