Левски отнесе унизителна загуба

Академик Бултекс 99 разгроми като гост Левски 2014 с 91:58 (25:18, 24:7, 23:16, 19:17) в среща от мъжкото първенство по баскетбол на България. Пловдивчани постигнаха осмата си победа в шампионата и заемат третото място до момента, докато "сините" са предпоследни. Гостите взеха аванс в резултата още в първия период, след който водеха с 25:18. Във втората четвъртина столичани реализираха едва седем точки, с което Академик Бултекс се оттегли на почивка при резултат от 49:25.

Отборът от Пловдив игра с лекота и в последните две части, като фиксира лесната победа след 25 точки и 10 борби на Джордън Семпъл. Съотборниктът му Шакир Смит добави още 16 точки. За домакините Евгени Хаджирусев реализира 17 точки. В друга среща Спартак Плевен победи у дома срещу Рилски спортист с 93:77 (23:17, 24:18, 21:20, 25:22).

Превъзходството за плевенчани беше и в четирите периода. Мартин Маринов отбеляза 6 тройки и общо 24 точки за победителите.  Неговият съотборник Константин Коев добави още 16 точки. За отбора от Самоков с 26 точки и 10 борби се отличи Ди Джей Шелтън. Спартак е на шеста позиция до момента, докато Рилски спортист заема четвъртото място в НБЛ.

В събота шампионът Лукойл Академик гостува в Ямбол, а тимът на Берое почива.