ЛеБрон постави рекорд по "тройки" в Кливланд

Кливланд победи Торонто със 105:101 в дербито на Източната конференция на НБА, като ЛеБрон Джеймс вкара 35 точки за победителите, включително и тройка 48 секунди преди края. Така Кавалиърс записаха осма поредна победа през сезона и общо 13-а през сезона от 20 мача, което ги класира на 1-о място в Централната дивизия.

Торонто въпреки поражението си остана начело в цялата Източна конференция с 16/6. Джеймс вкара за 102:99 въпросната тройка и се изравни с Марк Прайс на върха в тази класация- по 802 тройки. Иначе лидерът на домакините реализира 10 точки в четвъртата част, след като отборът му изоставаше с 10 точки в началото на частта.

Дион Уотърс вкара 18 точки, а Кевин Лав добави 17. За гостите от Торонто Йонас Валачюнас и Терънс Рос вкараха по 18, Кайл Лоури добави 16, но пък само един кош в последната част. Гостите държаха мача в свои ръце преди почивката, когато водеха с 63:55 и имаха успеваемост при стрелбата 14 от 21 за началната част. Мемфис се наложи над Далас със 114:105, като Марк Гасол вкара 30 точки, а Майк Конли добави 22. Двамата реално неутрализираха 18-те тройки на гостите от Далас.

Гасол беше неузнаваем днес след едва 2-те си точки в неделя срещу Маями. Той вкара 9 от 14 опита от игрови ситуации, 12 от 13 от линията за наказателен удар, а отборът му постигна втора поредна победа. Мемфис има 17 победи и 4 поражения, което ги изкачва на 2-о място в цялата Западна конференция с равни показатели с отбора на Портланд. Далас е 6-и в Тихоокеанската дивизия с 16/7. За домакините още Зак Рандолф вкара 17 точки и взе 13 борби, а Тони Алън добави 13.

Чандлър Парсънс водеше списъка с реализаторите на Далас с 30 точки, 10 от 18 успешни опита от игрови ситуации и 6 от 10 от зоната за трите точки. Джамийр Нелсън вкара рекордните за себе си през този сезон 18 точки. Другият лидер на Запад Портланд надви с 98:86 като гост с 23 точки и 11 борби на ЛаМаркъс Олдридж.

Уесли Матюс се отчете с 19 точки за петата поредна победа на Трейлблейзърс. Домакините от Детройт регистрира 13-а поредна загуба и са само на едно поражение от двете най-слаби години на отбора- през сезон 1979/1980 и перз 1993/1994. Така отборът на Пистънс няма участие в плейофите вече седем години. Лейкърс се пребори със Сакраменто с 98:95 за 6-ата си победа от 22 мача. Въпреки нея те остават на последно място в Тихоокеанската дивизия, а Сакраменто е пред тях с 11/11.

Кобе Брайънт вкара 32 точки за победителите, а 9 от тях паднаха в заключителните 3:14 минути след налични 12 точки пасив. Иначе гостите контролираха мача в голямата му част, но точно накрая Езерняците обърнаха развоя. Карлос Буузър добави 15 точки. След като Брайънт изравни за 92:92 с кош и последвала тройка, Джордан Хил изеде домакините напред след остър пас на Кобе с 94:93 1:39 минути преди края. Дарън Колисън обърна отново мача за гостите, но Кобе Брайънт реши мача с два наказателни удара 24 секунди преди края.