"Биковете" стъпкаха Ню Йорк насред "Медисън Скуеър Гардън"

В отсътвието контузената си суперзвезда Кевин Дюрант Оклахома разчиташе точките на тима да идват от Ръсел Уестбрук. Гардът не разочарова и вкара 38, но и това се оказа недостатъчно и финалистите от 2012 година загубиха с 89:106 при визитата си на Портланд в мач от първенството на НБА.

Двубоят, който бе първи и за двата отбора за новия сезон, вървеше равностойно до края на третата четвърт, като гостите дори имаха аванс от 2 точки. В последните 12 минути обаче тимът на Портланд наложи волята си и след 31:12 спечели мача.

За победителите най-резултатен бе ЛаМаркъс Олдридж, който вкара 27 точки. 22 добави гардът Уесли Матюс, а французинът Никола Батум приключи с 16 точки, 5 борби и 6 асистенции. Освен Уестбрук, за Тъндър с двуцифрен точков актив приключиха още само двама други - Ланс Томас с 14 и Серж Ибака с 10 точки.

Подобна съдба като на Уестбрук имаше и Коби Брайънт. Лидерът на Лейкърс вкара 31 точки, но отборът му отстъпи с 99:119 пред Финикс. В Аризона домакините имаха пълен контрол над срещата и така и не позволиха на съперниците си да поведат в резултата нито за момент.

За Финикс, чиято преднина в един момент достигна разгромните 29 точки, най-добър беше новопривлеченият Айзия Томас с 23 точки. 21, включително 5 тройки, вкара крилото Маркъс Морис, а още четирима баскетболисти на "слънцата" реализираха поне 10 точки. За "езерняците" освен Коби никой друг от титулярната петица не вкара повече от 9 точки. Резервите Ед Дейвис и Уейн Елингтън добавиха съответно по 14 и 13 пункта.

В един от най-очакваните мачове от снощната програма в Ню Йорк домакините отстъпиха в собствената си зала пред Чикаго Булс с 80:104.

Най-резултатен за победителите беше Таж Гибсън, който вкара при 10 от 12-те си стрелби и записа 22 точки. Дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби направи испанецът Марк Гасол, а пропусналият почти всички мачове от последните два сезона Дерик Роуз остана с 13 точки. За Никс звездите Кармело Антъни и Амаре Студамайър вкараха по 14 и 12 точки, но това се оказа крайно недостатъчно.

В най-резултатната среща от снощи Бостън победи у дома Бруклин със 121:105. Раджон Рондо направи много силен мач за Селтикс и приключи с 13 точки, 12 асистенции и 7 борби. Центърът Кели Олиник вкара 19 точки за победителите, а 8 играчи приключиха с двуцифрен актив в тима на Брад Стивънс.

Домакините нямаха никакви проблеми през цялата среща, поведоха с 26 точки още на почивката и безпроблемно затвориха мача. За Бруклин най-много точки вкара босненският национал Мирза Телетович - 20. По 19 добавиха Джо Джонсън и Дерън Уилямс, а бившият играч на "келтите" Кевин Гарнет остана с 10 при завръщането си в "ТД Гардън".

В изненадващо резултатен мач в Мемфис домакините надиграха Минесота със 105:101. Двубоят бе официален дебют в НБА за избрания под номер 1 в драфта това лято Ендрю Уигинс, който обаче остана с 6 точки, посочва БТА.

Съотборникът му в Минесота Тад Йънг вкара 26 точки, но центровете на домакините бяха на висота и неутрализираха големия актив на Йънг. Марк Гасол наниза 32 точки, а Зак Рандолф добави 25 за Гризлис, които решиха мача чак в последните две минути на срещата.