Рилски спортист също започна сезона с победа

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист (Самоков) започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Росен Барчовски, които почиваха в първия кръг, победиха гостуващия Спартак (Плевен) с 82:69 (15:14, 27:12, 20:24, 20:19) точки.

Домакините изиграха силна втора четвърт и на почивката имаха преднина от 42:26. През второто полувреме играчите на Рилски спортист нямаха проблеми и стигнаха до успеха. Дарин Иванов беше най-резултатен за победителите с 14 точки. "Дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби добави Тони Гуджино, а с 10 точки и 5 борби се отличи Върнън Тейлър. За Спартак Милен Захариев завърши със 17 точки и 9 борби, 12 точки реализира Михаил Танев.

Берое стигна до уникален обрат срещу Ямбол и спечели като гост с 82:80 (24:27, 10:20, 20:18, 28:15) точки. Възпитаниците на Любомир Минчев преодоляха пасив от 17 точки и стигнаха до успеха след силна последна част. Гостите поведоха 3:40 минути преди края с тройка на Майк Блек и удържаха аванса си.

Майк Блек вкара 23 точки за победителите, с 19 точки и 9 борби завърши Венцислав Петков, а с 16 точки и 11 борби завърши Диуейн Джаксън. За Ямбол 21 точки и 10 борби записа Тони Бърнас, Тейлър Лейсър добави 18 точки, 8 борби и 6 асистенции.