Сан Антонио поведе във финала след победа в Маями

Отборът на Сан Антонио Спърс постигна втора победа във финала на НБА.

„Шпорите“ се наложиха със 111:92 над Маямия в третия двубой от серията, който се игра в „Американ Еърлайнс Арина“ в Маями.

Гостите направиха страхотно първо полувреме, което се оказа решаващо за успеха. Те отбелязах 71 точки, а стрелбата им беше повече от успешна със 75,8%.

Най-добрият мач в своята кариера направи Коуи Ленърд, който реализира рекордните за него 29 точки (21 от тях бяха до почивката). Разликата за Сан Антонио бе 21 точки на полувремето.

Сан Антонио вкара 13 от 15-те си стрелби в първата част. В началото на втората част разликата стигна до 55:30.

Леброн Джеймс и Дуейн Уейд се активизираха в третата част и намалиха  до 7 точки изоставането си. Те се отличиха с по 22 точки за Маями, но бяха единствените, които се представиха на ниво .

Тони Паркър и Дани Грийн добавиха по 15 точки за успеха на гостите, а Тим Дънкан записа 14. Слаб мач направи Крис Бош, който се отчете само с 9 точки. Рей Алън Добави 11 , а Радард Люис 14.

Маями изостава във финалната серия с 1-2. Следващият четвърти мач отново е в Маями.