Безредици и служебна загуба в косоварски мач от Балканската лига

Вторият двубой за 2017 година от Балканска лига по баскетбол за мъже между косовските Трепча и Пея бе прекратен, а в резултат гостуващата селекция на старши треньора Александър Тодоров го спечели служебно с 20:0 точки.

5:33 минути преди края на третата четвърт Пея водеше с 54:47, но от трибуните, където бяха настанени феновете на домакините, полетяха предмети, с които бяха ударени един от съдите, както и един от баскетболистите на Пея.

Реферите настояха залата да бъде изпразнена, но след като дълго запалянковците отказваха да напуснат спортното съоръжение, срещата бе прекратена принудително.

Решението за прекратяване на срещата бе взето от спортния директор на Балканската лига Шай Щрикс, подкрепено от комисаря на мача, след което за това бе информиран и президента на Косовската баскетболна федерация Еролд Белегу. Полицията на Митровица съдейства на реферите и тима на победителите за безопасно напускане на залата.