Везенков титуляр при издънка на Барса

снимка: twitter.com

Баскетболният тим на Барселона отпадна драматично от турнира за Купата на Испания. Каталунците загубиха с 67:76 точки в полуфинала срещу Валенсия.

Нашият национал Александър Везенков започна мача като титуляр и остана в игра близо 30 минути, пише Блиц Спорт. Българинът приключи срещата с актив от 11 точки и 2 борби . Най-много точки заби Анте Томич -  17, а Петери Копонен добави 16. За Валенсия Сан Еметерио реализира 16, а Боян Дубчевич се отчете с 13.

Преди почивката домакините доминираха, а Везенков спечели овациите с три тройки. Барса водеше с 38:29 и контролираше играта. После обаче настъпи необясним срив в представянето на тима и Валенсия стигна до обрат. Третата част завърши 30:13 за Валенсия.

В последната четвърт усилията на Барса не стигнаха за нищо повече от почетна загуба. В неделя в спор за трофея Валенсия ще срещне Реал (Мадрид), който победи Баскония със 103:99 след продължение.