ЦСКА (Москва) разби Панатинайкос

Отличната игра на Сони Уиймс в нападение и перфектната отборна защита донесоха втора победа на ЦСКА Москва над  Панатинайкос в четвъртфиналните плейофи от баскетболната  Евролига за мъже.

Руснаците поведоха с две победи в серията след 77:51 (21:19, 18:6, 11:14, 27:12) и вече са само на един успех  от класиране за финалната четворка на надпреварата. Резултатът в Москва маркира не само най-ниската успеваемост в  стрелбата на гърците в Евролигата, а и най-голямата загуба в  плейофен мач за този клуб.

С основен принос беше Уиймс с 23  точки, докато Виктор Хряпа завърши срещата с 11 спечелени борби  и седем асистенции.

ЦСКА пък отстреля Панатинайкос от всички  дистанции, а освен това баскетболистите на домакините завършиха  срещата с два пъти и половина повече асистенции.

Панатинайкос успя да спре ЦСКА в първите пет минути и остави  руснаците без точка, но ЦСКА записа серия от 16:0 между първата  и втората четвъртина, за да стигне до безпроблемен успех. Е

мпорио Армани Милано пък съумя да изравни своята серия срещу  Макаби Електра Тел Авив, след като спечели с 91:77 (25:17,  22:17, 19:21, 25:22) като домакин.