Голдън Стейт продължава да пише история

Лидерът в Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт продължи рекордната в клубната си история серия на 14 поредни победи, след като се наложи над гостуващия Хюстън със 105:93. Домакините направиха поредица от 11 безответни точки в последните минути, за да запишат 19-и успех от 21 мача през сезона.

Най-резултатни за победителите бяха Клей Томпсън с 21 точки и Стивън Къри и Харисън Барнс с по 20 точки. За гостите с 34 точки и 7 борби се отличи Джеймс Хардън, но Хюстън прекъсна серия от четири поредни успеха. Вашингтон се изравни с лидера в Югоизточната дивизия Атланта, след като надделя драматично над домакина Орландо с 91:89.

Брадли Бийл вкара със сирената за 15-ата победа на столичани от 21 мача през сезона досега. Най-добър за гостите беше Джон Уол с 21 точки и 11 борби, а Бийл завърши с 9 точки. Виктор Оладипо със 17 точки беше най-резултатен за домакините, които пропиляха аванс от 89:84 в последните 96 секунди на срещата.

Лос Анджелис Клипърс постигна девета поредна победа след 103:96 над домакина Индиана. Резервата Джамал Крофърд беше най-резултатен с 18 точки, Крис Пол добави 17 точки, 8 борби и 15 асистенции, а ДеАндре Джордън допринесе с 12 точки и 19 борби за успеха. СиДжей Майлс наниза 30 точки за Индиана, но това не беше достатъчно, посочва БТА.

Шампионът Сан Антонио нанесе десета поредна загуба на Ню Йорк след 109:95 Резервата Марко Белинели беше най-резултатен за успеха на домакините с рекордните си за сезона 22 точки. Тимъти Хардауей-младши вкара 23 точки за Ню Йорк, но отборът му остана на предпоследното място в Атлантическата дивизия само с 4 победи от 24 мача в кампанията досега.

Монта Елис вкара 26 точки за Далас, 13 от които в последните 4:27 минути на мача, а тексасците спечелиха срещу гостуващия Ню Орлиънс със 112:107. Дирк Новицки, Чандлър Парсънс и резервата Девин Харис допринесоха с по 20 точки за успеха. За гостите Антъни Дейвис завърши с 31 точки и 11 борби, а Джру Холидей добави 30 точки и 10 асистенции, но това не беше достатъчно.