Баскетнационалите напомпаха мускули с разгром над Дания

Националният отбор на България разгроми Дания с 95:53 (23:6, 29:17, 23:13, 20:17)  в първия си мач от приятелския тристранен турнир по баскетбол, който се провежда в "Арена Самоков" в едноименния град.

Възпитаниците на Георги Младенов натрупаха солидна преднина още след първата част на мача, като успяха да доведат разликата до цели 42 точки в края на срещата.

Така "лъвовете" се завърнаха на пътя на победата с гръм и трясък, след като преди това беха записали три загуби на двуг приятелски турнир в Австрия.

Мачовете в Самоков са подготовка на отборите за квалификациите за Евробаскет 2015, които започват през септември.

Националите поведоха с 21:4, а на почивката имаха аванс от 29 точки - 52:23. През второто полувреме доминацията на българите продължи, а най-голямата преднина в мача беше 49 точки при 89:40 четири минути и половина преди сирената.

Най-резултатен за българския тим беше Александър Янев със 17 точки и 9 борби. Станимир Маринов добави 13 точки, 6 борби и 5 асистенции, а с по 10 точки завършиха Павлин Иванов, Чавдар Костов и Станислав Ваклинов. За Дания най-полезен беше Андреас Хаас с 14 точки.

Днес българските национали имат почивен ден, а в неделя от 20:30 часа излизат срещу третия участник в турнира - отборът на Румъния в мач за първото място в надпреварата.