"Лъвовете" с втора загуба на турнира в Австрия

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол за мъже допусна втора загуба на приятелския турнир в Австрия.

След като снощи националите загубиха от домакините днес те отстъпиха и пред Унгария с 63:71 (19:13, 12:12, 18:23, 14:23) точки. Утре от 20.45 часа България среща Португалия в последния си мач от надпреварата.

Възпитаниците на Георги Младенов водеха през първите 30 минути на мача, но загубиха в края. На почивката те имаха аванс от 31:25 точки. В края унгарците направиха серия от 14:0 и стигнаха до успеха.

За България Николай Върбанов завърши с 14 точки и 8 борби, а по 8 точки отбелязаха Христо Николов, Божидар Аврамов и Александър Везенков (10 борби).

Състав на България:Божидар Аврамов 8, Чавдар Костов 5, Христо Николов 8, Александър Везенков 8, Николай Върбанов 14 (Станимир Маринов 3, Станислав Ваклинов 1, Христо Захариев 5, Александър Янев 5, Павлин Иванов, Димитър Димитров 2, Костадин Маршавелски 4).