Дунав се върна в битката за титлата

Дунав 8806 победи Левски с 69:47 /19:7, 13:12, 19:5 и 18:23/ точки във втория мач от финалната серия на първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Така Дунав 8806 и Левски имат по една победа след първите два мача от финалната серия, като предстоят още две срещи в София и евентуално пета, която ще се играе отново в Русе, уточнява БТА.

Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Радостина Димитрова, Шанте Еванс, Кристина Сантяго и Таня Чиров. Отборът на Левски започна в състав Наташа Попович, Ралица Нанева, Виктория Стойчева, Шарел Алън и Христина Иванова.

Дунавки започнаха много силно мача, като след седем минути игра водеха с 10 точки разлика - 15:5, а в края на първата част имаха аванс от 12 точки - 19:7. През втората четвърт дунавки успяха да запазят преднината си и на почивката водеха с 32:19.

Около минута преди края на третата част русенки вече имаха аванс от 31 точки - 51:20. До края на мача състезателките на Георги Божков продължиха с добрата игра и победиха с 69:47.

За отбора на Дунав 8806 с 16 точки се записа Зорница Костова, а Кристина Сантяго отбеляза 13. От Левски най-полезна бе Христина Иванова, която вкара 17 точки.