Дунав стигна финала при жените

снимка: dunav8806.com

Шампионът Дунав 8806 (Русе) ще защитава титлата си в Националната баскетболна лига за жени, след като спечели с 3:1 серията срещу Хасково 2012.

В четвъртия мач възпитаничките на Георги Божков се наложиха като гост с 64:60 (17:12, 17:23, 15:12, 15:13) точки.

В спора за титлата Дунав (Русе) ще срещне Левски. Русенки започнаха по-добре срещата, но на почивката домакините стигнаха до обрат - 35:34.

В третата част играта беше равностойна, а в последните 10 минути шампионките поведоха с 8 точки - 57:49 и задържаха аванса си до края.

За победителките с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 12 борби се отличи Кристина Сантяго, а 17 точки отбеляза Радостина Димитрова.

За Хасково 24 точки и 12 борби записа Уолтия Рол, а по 14 точки отбелязаха Лидия Върбанова и Биджони Рийвс.