Голдън Стейт стартира с трудна победа срещу Сан Антонио

Голдън Стейт Уориърс победи Сан Антонио Спърс със 113:111 в първи мач от 1/2 финалната серия между двата отбора в НБА. Пред 19 596 зрители домакините измъкнаха успеха, след като допуснаха гостите да вдигнат оборотите с мощна серия в последните секунди.

Суперзвездата на Уориърс Стеф Къри наниза 40 точки. Той направи три асистенции и се пребори за 7 топки.

Кевин Дюрант пък закова 34 точки, направи 4 асистенции и се отчете с 5 борби.

Сан Антонио стартира много силно мача и в първата част поведе с 30:16. До почивката Спърс увеличи аванса си и добави още 6 точки. Уориърс обаче усети на къде духа вятъра и излязоха по-мотивирани през втората част. След третата част смъкнаха разликата на едва 9 точки. В решителната четвърт домакините почти решиха мача, след като обърнаха до 111:106. Секунди преди края обаче Спърс продължи да натиска и стигна до 111:110.

Следващият мач е на 17 май, а домакин пак е Уориърс.