Украйна ни резна в Ботевград и ще гледаме Евробаскет през крив макарон

снимка: lap.bg

Възроденият национален тим на България по баскетбол допусна изключително неприятна загуба в Ботевград от Украйна. Нашите паднаха със 67:72 и със сигурност няма да излезем от групата на позиция, която ни дава шансове за Европейското по баскет.

Подопечните на треньора Любомир Минчев се нуждаеха от победа с над 10 точки разлика, за да съхранят мечтата си за Евробаскет. Но не би. Мачът тръгна кош за кош и се видя, че високите украинци са костелив орех за Сашо Везенков и компания.

Още преди полувремето нещата тръгнаха на зле за България. В един момент от двубоя изоставахме с 14 точки, но силна четвърта част стопи разликата до 2 точки. Надхитрянето в последната минута обаче бе спечелено от Украйна. Гостите успяха да увеличат преднината си до 5 точки благодарение на точна стрелба от фауловете в последните секунди.

Звездата ни Александър Везенков бе най-резултатен с с 19 точки, а натурализираният американец Бост добави 12. За Украйна най-резултатен бе Кравцов с 18 точки.

Остава да играем две гостувания - на фаворита Словения и на аутсайдера Косово, но от тях няма да зависи нищо.