Силна България загуби след мъжка битка от звездна Словения

Невероятен баскетбол демонстрираха родните национали в Ботевград. Въпреки това България загуби от звездния отбор на Словения с 78:83 във втория мач от евроквалификацията.

Силната ни игра обаче, не стигна, за да победи словенците. На моменти разликата бе от 14 точки в полза на гостите, а след ударни минути във втората и четвъртата част успяхме дори да поведем.

Отобрът на Словения пък може да се похвали със звезди като Горан Драгич, който има вече 7 сеозна зад гърба си в НБА. Играчът на "Маями Хит" отбеляза 17 точки.

Играчът на Барселона Александър Везенков изигра страхотен мач. Александър Янев пък се отчете с 16 точки.

"Силна игра, но не ни стигна малко. Все пак това е Словения. Ще възкресим баскетбола в България", заяви Везенков.

На 7 септември излизаме срещу Косово за задължителна победа.

В залата в Ботевград бе и звездата от култовия български сериал "Подприкритие" Ивайло Захариев - Марто боксьорчето от "Люлин".