Ваня Стамболова със сребро на турнир в Естония

снимка: Guliver/Getty Images

Номер 1 в българската лека атлетика за 2011 година Ваня Стамболова завърши на второ място в бягането на 400 метра на турнир в Тарту (Естония). Тя спря хронометрите на 52.54 секунди, което е 11-и резултат в света за сезона.

Първа в Тарту финишира представителката на Ямайка Патриша Хол с време от 51.92 секунди, а трета остана рускинята Лилия Молгачева с 53.81 сек.

Ваня Стамболова остава лидерка в световната ранглиста за сезона на 400 метра с резултат 51.36 секунди, постигнат на турнира във Виена на 31 януари.

Междувременно стана ясно, че Стамболова няма да участва на започващото днес в Добрич държавно първенство по лека атлетика. Първоначално тя беше заявила участие, но вчера заявката й беше оттеглена.