България спечели отборната титла в първия шампионат на Югоизточна Европа по ориентиране

снимка: sport-vt.com

България спечели отборната титла на първия шампионат на Югоизточна Европа по ориентиране, който се проведе в македонския град Крушево. В състезанието участваха представители на България, Гърция, Италия, Кипър, Македония, Молдова, Румъния, Сърбия, Турция, Хърватия и Черна гора.

Програмата на шампионата включваше дисциплините спринт, дълга дистанция, средна дистанция и щафети за юноши и девойки младша и старша възраст (мъже и жени 16 и 18 год.), младежи и девойки мъже и жени 20) и мъже и жени (21).

България зае първо място в общото класиране с 2751 точки, пред Румъния с 2107 точки и Молдова с 1848, съобщиха от пресцентъра на БФО.

20 титли спечелиха българските национали и общо 40 медала, като сред медалистите с пълен комплект от 4 златни медали се завърна европейският шампион Апостол Атанасов (младежи 16 г.). Три индивидуални отличия спечели Григор Караиванов (20 г.), а Лилиана Гоцева (20 г.) е с два медала от индивидуалните стартове и титла в щафетите.