Красимир Брайков и Виктор Нинов с победи на лекоатлетическия турнир в Ретимно

снимка: iaaf.org

Националите Красимир Брайков и Виктор Нинов спечелиха първи места на международния турнир по лека атлетика "Вардинояния" в Ретимно (Гърция), който е от най-високата категория "Премиум" на Европейската атлетика.

На 400 метра Брайков взе първото място с 46,95 секунди, а Нинов бе номер 1 в скока на височина с 223 см. В спринта на 100 метра водещата ни млада атлетка Галина Николова финишира трета с 11,95 секунди. Първа с 11,11 секунди е световната и олимпийска вицешампионка Керън Стюърт (Ямайка).

Андриана Бънова зае пето място в тройния скок с 13,72 метра. Първа с 14,33 метра е Дана Велдакова (Словакия). При младежите до 23 години Георги Георгиев остана трети на 200 метра с личен рекорд от 21,48 секунди.

На 100 метра Георгиев е шести с 10,59 секунди. Делегат на турнира от Европейската атлетика е президентът на БФЛА Добромир Карамаринов.