Ивет Лалова се класира за финала, Инна Ефтимова отпадна

Българката Ивет Лалова се класира за финала в спринта на 60 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала в Истанбул (Турция).

Лалова завърши втора в трета полуфинална серия с време 7,23 секунди, само на 2 стотни зад победителката Чандра Стъръп (Бахами).

Вероника Кембъл-Браун (Ямайка) спечели първата серия със 7,12 секунди, с което влезе с най-добър резултат във финала, който е днес следобяд от 17,.5 часа.

Другата българка Инна Ефтимова отпадна на полуфиналите. 23-годишната Ефтимова остана на последното седмо място във втора серия, информира БТА.

Тя показа най-лоша стартова реакция и в крайна сметка финишира за 7,44 секунди, което е най-слабото време на полуфиналите от всички 22 завършили спринтьорки.

Ефтимова имаше 7,28 секунди личен резултат за сезона, но не успя да се доближи до него.