Щутгарт загря за Ботев (Пд) с победа над слабак за Купата

Съперникът на Ботев (Пловдив) в Лига Европа - Щутгарт, спечели лесно с 2-0 при визитата си на Динамо и започна по най-добрия начин кампанията си в турнира за Купата на Германия.

И двете попадения за швабите отбеляза Ведад Ибишевич, който се разписа в 40-ата и 76-ата минута.

Именно Ибишевич стана топ реализатор на Щутгарт през изминалия сезон в Бундеслигата с 20 гола в 44 срещи.

Босненският национал беше човекът, който реализира ценното попадение за Щутгарт на стадион "Лазур" в Бургас при равенството 1:1 с Ботев в първия сблъсък от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Както Sporta.bg вече ви информира, в първия кръг на турнира за Купата на Германия се получиха няколко сензационно резултати.

Борусия (Мьонхенгладбах), Вердер и Айнтрахт (Браушвайг) потъпкаха елитния си статут и регистрираха срамни отпадания от далеч по ниско класирани отбори.

Хамбургер обаче не допусна изненада и срази с 4:0 като гост Шот Жена, докато Фортуна Дюселдорф отстъпи с 1:0 на Виденбрюк.

ФСФ Франкфурт победи с 3:1 след продължения Оптик Ратенов, а на Херта бяха нужни също 120 минути, за да елиминира Ноймунстер след 3:2.